Mięso królicze

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Mięso królicze – zdrowe i lekkostrawne

Świeże mięso z królika, to produkt szczególnie delikatny i lekkostrawny, o wysokiej wartości odżywczej, dlatego warto uwzględnić go w jadłospisie. Jego główną zaletę stanowi niska zawartość tłuszczów, a także duża ilość białka, którego aż 90% zostaje przyswojone przez organizm człowieka. Zawiera też kwas linolenowy, który zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawałów czy chorób naczyniowo-sercowych. Poleca się je również osobom zmagającym się z dną moczanową czy mającym problemy z sercem. Co więcej, mięso królicze można podawać dzieciom, które ukończyły szósty miesiąc życia.

Dobre na obiad, jeszcze lepsze na kolację

Dla wielu smakoszy odpowiednio przyrządzone mięso z królika stanowi prawdziwy przysmak. Ceni się je nie tylko w domowych kuchniach, ale również w restauracjach, stołówkach czy w innych punktach gastronomicznych. I nie bez powodu. Mamy bowiem do czynienia z produktem, który można smażyć, ale też dusić. Królik na obiad doskonale smakuje przygotowany w sosie musztardowym, śmietankowo-ziołowym czy w sosie pomidorowym z fasolą. Bardzo popularny jest też comber z królika, a więc z części lędźwiowej grzbietu. To danie, które będzie wyśmienicie smakować w śmietanie, pieczone z młodymi warzywami, nadziewane suszonymi śliwkami, na melonowym carpaccio, z pieczarkami czy w sosie kurkowym. Właściwie doprawione będzie stanowić prawdziwą ucztę dla podniebienia, a swoim zapachem przyciągnie do kuchni wszystkich domowników.

Mięso z królika pochodzące wyłącznie z ekologicznych hodowli

Z mięsa królika przygotowuje się wspaniałe, domowej roboty pasztety czy roladki, ale może ono stanowić również produkt, na bazie którego uzyskamy apetyczny krupnik, pożywny rosół lub biały barszcz. Dostępne w naszym sklepie internetowym swiezemieso.pl oraz w Małopolskim Wagonie Smaków mięso z królika pozyskujemy z ekologicznej hodowli gdzie zwierzęta zapewnione mają odpowiednie warunki bytowania i właściwy sposób żywienia, w którym wykorzystuje się paszę przygotowaną z naturalnych składników. Ponadto wyklucza się podawanie hormonów i antybiotyków, dzięki czemu uzyskane mięso nie zawiera szkodliwych dla zdrowia składników. Mamy na uwadze dobro naszych Klientów, dlatego dostarczamy im wyłącznie takie produkty, jakie sami chcemy spożywać. Tuszka królika dostępna jest w przystępnej cenie . Waga jednej sztuki wynosi około 1.8 kg.